in ,

Роналдо разкъса Атлетико Мадрид, Ювентус е на четвъртфинал (ВИЖ ГОЛОВЕТЕ)

Ювентус сътвори поредната сензация в 1/8-финалната фаза на Шампионската лига. Италианският шампион спечели с 3:0 реванша срещу Атлетико Мадрид и изхвърли “Дюшекчиите” от турнира, с общ резултат 3:2. Големият герой за домакините на “Алианц Стейдиъм” бе кралят на Шампионската лига Кристиано Роналдо. Португалецът изигра поредния си блестящ мач в този турнир и отбеляза и трите гола за успеха на своя тим. Той откри резултата в 27-ата минута, след това удвои в 48-ата, а накрая оформи и своя хеттрик в 86-ата минута от дузпа.

Кристиано бе привлечен в Торино именно за да решава подобни мачове и огромната инвестиция започва да се отплаща. Успехът на “Старата госпожа” е исторически, тъй като наруши негативната традиция отборът да отпада винаги, когато губи първия мач с 0:2. В същото време пък Атлетико отпада от турнира за пръв път, след като е победил в първия двубой у дома.

Източник: Спортал