Този материал ти го пишем от кенефа, брато. Шокиран си. Задаваш си въпроса “защо”, а ние ще ти отговорим без да се срамуваме.
Решихме да живеем по-здравословно, а това ни излезе през задника, буквално. Цигарите сменихме с дъвки, сладкото с плодове, а кафето с чай. Проблемно се оказа последното, тъй като без да искаме набарахме някакъв чай със Сена. Изпихме три за два дни, а в последствие разбрахме, че този чай за прочистване се приемал веднъж седмично. Откъде да знаем, че от тоя чай няма да излезем от кенефа втори ден? На него пишеше Биопрограма, а се оказа шибан чай за отслабване! Цецка ще яде бой, защото, както казват в Северозападна България, направо ни обърна на снЕг.
И именно снегът в нас и този, който романтично пърпори през малкото прозорче в тоалетната ни накара да те запознаем с една снежна история.
女子高生一人しか利用者がいない駅、✌( ‘ω’ )✌最高~ pic.twitter.com/NzYiDaUvCG
— はたらくキツネ (@foxnumber6) December 31, 2015
В нея става дума за Кана Харада. Момичето, което живее в Ширатаки – квартал с едва 36 жители в Хокайдо, Япония. Всеки ден Кана хваща влак до най-близката до дома си гимназия. С него пътува 35 минути, но това не е важно. Важното е, че тя е единственият човек, който пътува с този влак.
Япония поддържа жп гарата в квартала на Кана, отворена само заради нея. На вниманието на Лилянчето, снегът се разчиства от релсите постоянно. Когато Кана се дипломира през март, гарата – “Ками-Ширатаки”, ще бъде затворена. Пускаме сълза и посягаме към тоалетната хартия.
“Качвам се на този влак през последните три години и съществуването на гарата стана нещо, което приех за даденост. Чувствам се наистина тъжна, че тя ще изчезне”, казва Кана.
待合室内はきれいに整理されている。ここも下り1本上り3本。当初は上り2本目乗車して完全制覇と行きたかったけど… #乗り鉄 #秘境駅 #白滝シリーズ
A photo posted by supersoya (@supersoya) on
Гарата е изградена от местните жители на квартала през 1955 г. , за да могат да използват жп транспорта да водят децата си на училище. След като Харада завърши средното си образование, този епизод от историята на квартала ще приключи.
Japan Keeps The Defunct Kami-Shirataki Train Station Open for Just One High-School Girl | https://t.co/CfXzHj4mE7 pic.twitter.com/7ZHFYQsPim
— Alok Gautam (@9alokg) January 9, 2016
Историята с поддържането на гарата само заради един човек се разпространява с ентусиазъм в социалните мрежи, за да припомни, че има и такива страни по света, където системата работи за човека, а не против елементарните му нужди, и където държавата уважава всеки свой гражданин и се грижи за него, каквото и да й струва това. Посягаме към синджира на канчето с вода, а навън продължава да се сипе снежец…