in

Българинът Кун Теменужков дебютира за Лийдс

Кун Теменужков направи дебют за първия отбор на Лийдс. Юношеският ни национал се появи в 79-ата минута при загубата от Куинс Парк Рейнджърс за ФА Къп. Деветият в Чемпиъншип КПР успя да изхвърли водача в своята дивизия в третия кръг на Купата на Англия с 2:1. Домакините, който влязоха в срещата с актив от пет поредни победи, но не бяха побеждавали своите гости в последните три срещи, отбелязаха от дузпа в 23-ата минута чрез Арамиде Оте, след като Джак Бидуел бе фаулиран в наказателното поле от Лийф Дейвис.

Равенството бе възстановено само две минути по-късно, когато Аапо Халм довкара топката във вратата, след като вратаря на домакините не успя да отрази достатъчно качествено удар извън наказателното поле.

Срещата бе решена в 75-ата минута, когато Джак Бидуел засече центриране от корнер на Люк Фрийман. Куинс Парк Рейнджърс ще разбере своя противник за следващъя кръг, когато бъде изтеглен жребия след последната среща от тази фаза между Ливърпул и Уулвърхамптън тази вечер.

Източник: Спортал