in

Президентът на Мавритания прекрати мач за Суперкупата в 60-ата минута и нареди да си бият дузпи

African-game-straight-to-penalties
Президентът на африканската държава Мавритания  Мохамед Улд Абдел Азиз не обича футбола, брато, или има твърде високи очаквания. Това стана ясно, след като той прекрати мача за Суперкупата между отборите на Тавра и Ксар, тъй като му бе твърде скучен. Всичко това се случи в 63-ата минута при резултата 1:1, съобщава Gazzetta World.

Азиз, който през 2012 г. бе прострелян, решил, че няма смисъл двата тима да се мъчат повече и дал знак играчите директно да си бият дузпи. В крайна сметка играчите на Тавра спечелиха, а местният Боби Михайлов се опита да замаже положението.

“Отричам най-категорично намесата на президента на републиката. Решението бе взето поради организационни проблеми в съответствие с президентите и треньорите на двата отбора“, обясни Ахмед Абдерахман.

Ние от Brato.bg даваме два билета на Азиз за избран от него мач от “А” група и ако успее да го прекрати в 60-ата минута лично ще го почерпим.