in

Продължаваме да мачкаме на международна сцена, българин спечели състезание в САЩ

12920900_10154812661549782_2055025596_n
Не само футболните ни национали жънат успехи на международна сцена, брато. Миналата седмица БГ боецът Булгарито спечели второто по големина джу-джицу състезание в света. Нашето момче развя българския флаг от върха на почетната стълбичка, след като надви четирима опонента в оспорвана битка. Е, не точно – 62:0 за Евгени Меченов, познат още в Щатите като малкия Стоичков.

Състезанието Пан- Американски игри се организира от международната федерация по бразилско джиуджитсу IBJJF. Както всяка година така и тази то се проведе във Ървайн, Ориндж Каунти, щата Калифорния. В надпреварата се включиха състезатели от цял свят.

Битките са разделени по категории и по ранг, а Булгарито участва във сини колани категория перо 30-35 годишни.  3 от 4-те двубоя спечели по точки, а един чрез събмишън ключ на ръката(armbar) . Срещу нашето момче не беше отбелязана нито една точка, а във първата срещат победи представител на най-известната школа Gracie Barra с 32:0. На финала пък лош късмет имаше Дани Алварез, който също не успя да спре устрема на Меченов към първото място.

Добре е да се спомене, че на турнира участваха най-големите имена в джи-уджитсуто като Андре Галвао, Леандро Ло, Сауло Рибейро и други.
“За мен е чест да представям България и отбора си и да развея българското знаме от почетната стълбичка”, обяви Булгарито пред Brato.bg.

Само преди няколко месеца Булгарито се подвизаваше и на боксовия ринг, но загуби финал, защото е българин.